Gudstjeneste og menighetsmøte

juni21 varm

Velkommen til gudstjeneste søndag 14. november kl 11.00. Maria Morfjord taler.

Etter gudstjenesten blir det et menighetsmøte. Det blir servert mat mellom gudstjenesten og menighetsmøtet.

Se andre nyheter

Bli med på årets julevandring

Sted: Fra Steinsfjellet til Kringsjå

Tid: 5. desember, inngang mellom 17.00-17.30. Avsluttes kl 19.00

Haugesund Misjonskirke ønsker velkommen til en stemningsfull vandring hvor du får tre inn i historien om julen. Den ca 600 meter lange ruten starter fra toppen av Steinsfjellet. Her organiserer vi grupper på ca 20 stk som får en guide med...

Se mer »

Velkommen til «helegjengen søndag»

Søndag 28. nov. kl. 17:00

Dette er en gudstjeneste som samler alle generasjoner i menigheten. Til vanlig holder vår egen barnekirke til i 2 etg eller over gaten i Espira barnehage, men  når det er «Helegjengen søndag» så samles vi alle som ett fellesskap. Vi skal leke, synge, be og høre Guds ord sammen. Leder...

Se mer »

Gospel Explotion Christmas edition

Har du lyst til å synge i gospelkor med Norges beste kordirigent? Bli med på Gospel Explotion Christmas Edition i Misjonskirken i Skåredalen 10.-12. desember. Dirigent: Leif Ingvald Skau.

Øvinger:

Fredag 10. desember kl. 18.30-21.45, Lørdag 11. desember kl. 11.00-18.00 og Søndag 12. desember kl. 10.00-18.00.

Helgen avsluttes med konsert søndag 12. desember kl. 19.00.

Se mer »

Gudstjeneste

Velkommen til gudstjeneste søndag 21. november kl 11.00. Maria Morfjord taler. Gudstjenesten streames. Barn i alle aldre er velkommen til Barnekirken.

Se mer »

Julemesse

Nå nærmer deg seg! Slik er programmet for julemessa på lørdag: 11.00: Åpning 11.30: Åresalg 12.00: Trekning 13.00: Samling i hovedsalen 13.30: Barnekino og samling for barn i 2. etg 13.30: Åresalg 14.00: Trekning 14.30: Auksjon 15.00: Trekning hovedlotteri 15.30: Avslutning Hele dagen: Åpen kafè og juleverksted/lek for barna i 2. etg

Se mer »

Hele gjengen søndag

Søndag 7. november kl 11.00 samles hele familien i kirken til hele-gjengen-søndag. Fredrik, Soul-children m.fl deltar

Se mer »

Gudstjeneste

Søndag 31. oktober får vi besøk av Alexis Lundh. Han taler i gudstjenesten kl 11.00. Alexis jobber for heltfri.net, Tro & Medier og Ungdom & Medier og er en frimodig samfunnsdebattant med en alternativ stemme. Barn i alle aldre er velkommen til Barnekirken.

Se mer »

Gudstjeneste

Søndag 24. oktober kl 11.00 taler Fredrik Tybakken i gudstjenesten. Vi fortsetter med temaserien «Hjem, kjære hjem». Det blir nattverd og utsending av familien Gillebo. Barn i alle aldre er velkommen til Barnekirken. Vi minner også om konserten kl 18.00 med Dag Arne Saltnes og band. Han synger sanger av Åge Samuelsen.

Se mer »

Liker du Åge Samuelsens musikk?

Hvis svaret ditt er ja, bør du besøke oss søndag 24. oktober kl 18.00. Vi får besøk av karmøybuen Dag Arne Saltnes m/band. Saltnes vokste opp med Åge Samuelsens sanger. Han er også en av de få i Norge som trakterer spillestilen til verdensgitaristen og countryartisten Chet Atkins. Det blir enkel kafé etter konserten.

Se mer »

Samlivskveld

Lørdag 23. oktober får vi besøk av Annette og Håkon Øgaard. De er ledere for Ekteskapsdialog Norge. Kvelden vil veksle mellom undervisning og parsamtaler. Enkel bevertning.  Tid: 19.00-21.30. Pr pr par er kr 200. Påmelding til fredrik@haugesundmisjonskirke.no.

Se mer »