Juleverksted for hele familien

A5 Leaflet Christmas2

Søndag 12. desember kl 12.00

Vi har ryddet klart i gymsalen til kreativ utfoldelse! Det blir klipp & lim, marsipan & svipenn, marmorering & decopage! Her kan du lage deg julepynt og julegaver en messe.

Ikke kom mett i magen! Vi starter med deilig julegrøt kl.12.00. Finner du mandelen i din tallerken er du heldig og får premier!!

Det blir også en kort adventsamling i hovedsalen med adventlystenning, sang og en julehistorie, før det er braker løs med god stemning rundt hobby-bordene.

Ta med deg mor og far, en venn eller ti, og bli med!

Arrangementet er gratis!

NB! SMIITTEVERN
Vi ser dette som en del av Barnekirkens vanlige fritidstilbud på søndager. Derfor kan barna få bevege seg fritt. (Jmf. nasjonale retningslinjene) Voksne (alle over 12år) bør derimot ha på seg et munnbind, holde meteren til andre, og holde seg mest mulig til sin plass. Tar vi alle hensyn, skal dette gå bra.

Se andre nyheter

Bli med i bønn!

Mandager har vi kveldsbønn kl.1930, og tirsdager lunsjbønn kl.1200. Begge deler i kapellet i 2.etg. Alle er velkommen til å være med!

Se mer »

HeleGjengen!

Søndag er det klart for HeleGjengen! Det betyr at vi er samlet alle sammen! Store og små, unge og gamle – og de midt i mellom. Dette blir bra!   Dagens presis: husk å være presis – da får du muligheten til å vinne en premie!   Som sist søndag har vi plass til 200…

Se mer »

Gudstjenste og barnekirken 16.januar

Endelig kan vi samles igjen! Velkommen til gudstjeneste søndag kl.11.00! Barnekirken er også i gang. Klikk her for mer informasjon om barnekirken. Vi har plass til 200 stk på gudstjenesten, og følger gjeldende smittevernregler. Du vil bli tildelt en plass og må ha på munnbind til og fra plassen. Har du symptomer må du holde…

Se mer »

Barnekirken våren 2022

Her finner du en oversikt over barnekirken våren 2022! Velkommen skal du være!   Søndag 9.januar blir det en digital samling for familier kl.10.00. Link til samlingen vil komme på denne siden.

Se mer »

100 dager med Jesus

I vinter og vår skal vi på gudstjenestene forkynne ut ifra Johannesevangeliet. Vi skal se på hva dette evangeliet sier om hvem Jesus er, og hvilken betydning det kan få for livet vårt. I tillegg til dette vil vi anbefale deg en liten andaktsbok som heter «100 dager med Jesus». Den er lettlest og setter…

Se mer »

Gudstjeneste og familiesamling på nett 9.januar

Finn plassen i sofaen søndag kl.11.00! Da sender vi gudstjeneste LIVE på facebook (link finner du under her). Håper du blir med oss! https://www.facebook.com/MisjonskirkenHaugesund/live_videos/ Søndag blir det også en samling for familier på ZOOM kl.10.00. Her kan en være med selv om en fortsatt sitter ved frokostbordet, ligger i senga eller er på hytta! Link…

Se mer »

Jul på nett

Bli med på gudstjenestene her: LIVE – Haugesund misjonskirke

Se mer »

Julens gudstjenester 2021

DET BLIR DIGITAL JUL I ÅR OGSÅ! Pga stor smitte på Haugalandet ser vi oss nødt til nok en gang å begrense aktiviteten i kirken. For å være på den sikre siden ønsker styret at de kommende arrangement foregår kun på stream og uten deltakere i salen. Søndag 19. desember «Vi synger julen inn» Vi…

Se mer »

Bli med på årets julevandring

Sted: Fra Steinsfjellet til Kringsjå

Tid: 5. desember, inngang mellom 17.00-17.30. Avsluttes kl 19.00

Haugesund Misjonskirke ønsker velkommen til en stemningsfull vandring hvor du får tre inn i historien om julen. Den ca 600 meter lange ruten starter fra toppen av Steinsfjellet. Her organiserer vi grupper på ca 20 stk som får en guide med...

Se mer »

Velkommen til «helegjengen søndag»

Søndag 28. nov. kl. 17:00

Dette er en gudstjeneste som samler alle generasjoner i menigheten. Til vanlig holder vår egen barnekirke til i 2 etg eller over gaten i Espira barnehage, men  når det er «Helegjengen søndag» så samles vi alle som ett fellesskap. Vi skal leke, synge, be og høre Guds ord sammen. Leder...

Se mer »