Samlivskurs – 7 kvelder om å være to

TMC_Poster (1189x841) - Version 1,2,3-100

Bruk koronatiden til noe positivt – sett av noen kvelder til å styrke parforholdet!

Påmelding:

  Kursavgift kr 150,-   vipps til #10743

   

  Informasjon om kurset:

  Dere kan sitte hjemme i sofaen og ha tid sammen som par, samtidig som dere tar opp viktige temaer som gir påfyll og inspirasjon til samlivet deres. Kurset gjennomføres digitalt via zoom, der vil dere møte Siv Anett og Kjetil Sande. Kurset består av syv kvelder med undervisning i bolker og tid til at dere som par kan snakke om oppgaver dere får underveis. Det er ikke gruppeoppgaver, ingen trenger å dele noe med de andre parene, og det er frivillig om man ønsker å ha kameraet på. (en kan være anonym ved å ha kamera av og bruke anonyme navn).
   
   
  Temaene på kveldene er:
  1. Bygg et sterkt fundament
  2. Kunsten å kommunisere
  3. Konfliktløsning
  4. Tilgivelsens kraft
  5. Familiens betydning
  6. Et godt sexliv
  7. Kjærlighet i praksis
   
   
  Undervisningen er ved Sila og Nicky Lee, som leder familie- og samlivsarbeidet i Holy Trinity Brompton i London. De snakker engelsk, men filmene er tekstet på norsk. Dere får kursmateriell på norsk. Dette samlivskurset drives i mer enn 30 land verden over. Det er Alpha Norge som har hentet kurskonseptet til Norge. Kurset er svært praktisk, og deltakerne vil få verktøy til å bygge sunne samliv som vil vare livet ut.
   
  Kursavgiften på 150 kr pr. par dekker kursmateriellet som dere får levert hjem.
  Meld dere på via skjemaet over!
   
  Dere får innloggingsinfo og lenke til kurset på mail før hver kurskveld.
  Klokkeslett: kl. 20.00-22.00
  Datoer: 4.mai – 11.mai – 18.mai – 25.mai – 1.juni – 8.juni – 15.juni
   
  Velkommen skal dere være!

  Se andre nyheter

  Introkveld 19.oktober

  Det kommer stadig nye mennesker til vår kirke! Er du en av dem? Eller har du vært her en stund uten å vite helt om du hører til? Ønsker du å vite mer om hvem Haugesund misjonskirke er og hva det vil si å være medlem hos oss? Da er denne kvelden for deg! Velkommen…

  Se mer »

  Gudstjeneste og barnekirke søndag 2.oktober

  Velkommen til gudstjeneste og barnekirke 2.oktober! Denne søndagen får vi besøk av Geir Haraldseid som vil tale om temaet: «sendt der jeg er».  Det blir både barnevelsignelse, barnedåp og nattverd. Kirkekaffe etter gudstjenesten blir det også. Mer informasjon om barnekirken finner du her. Kom og bli med!

  Se mer »

  Familiemiddag

  Denne høsten blir det familiemiddag hos oss! Ta med familien og spis middag i kirka. Det er åpent fra 15.30. Etterpå blir det lek i gymsalen for de som er mellom 0-6 år. Påmelding på SMS til Elisabeth: 41264448. Pris: Voksne kr 50,- Barn kr 20,- Datoer: 14.september, 28.september, 19.oktober og 2.november  

  Se mer »

  HeleGjengen-søndag og menighetsmøte 25.september

  Endelig er vi klare for semesterets første HeleGjengen-søndag! Det blir både barnedåp og presentasjon av nytt konfirmantkull. Ungband leder lovsangen og Jonas Hompland taler, så dette blir veldig bra! Lad opp med å øve på HeleGjengen-sangen! (du finner den f.eks på spotify) Etter gudstjenesten kan du få kjøpe en deilig middag, og så blir det…

  Se mer »

  Gudstjeneste søndag 18.september

  Velkommen til gudstjeneste og barnekirke søndag kl.11.00! Vi gleder oss til å være sammen både store og små. På gudtjenesten vil Hanne Brekke tale, og fortsette på taleserien «Sendt». Håper å se deg! Mer info om barnekirken: www.haugesundmisjonskirke.no/barnekirken  

  Se mer »

  Gudstjeneste søndag 11.september

  Søndag kl.11.00 er du velkommen til gudstjeneste! Vi fortsetter på vår nye taleserie «Sendt» og denne gangen er temaet: ser du stort nok på menigheten? Barnekirken møter som vanlig i Espira barnehage rett over veien. Tweens skal på tur (har du ikke fått det med deg: ta kontakt med Elisabeth Saxe på tlf 41264448) Vi…

  Se mer »

  Konfirmasjonsgudstjenestene

  Søndag feiret vi de flotte konfirmantene våre på to fulle gudstjenester! Utrolig kjekt å samle så mange mennesker i kirka igjen🙌 Gratulerer til alle konfirmanter og familier, og masse lykke til videre! Håper vi ser dere igjen😊  

  Se mer »

  Kunngjøring av konfirmanter i Haugesund misjonskirke 4.september

  Disse konfirmantene skal konfirmeres søndag 4.september 2022 i Haugesund misjonskirke. Vi gleder oss! Det blir ikke barnekirke denne søndagen. Søndag 4.september kl.10.00 Siren Lønning Austerheim Maren Gramshaug Dahl Isak Erland Filip Gangsøy Kristina Halvorsen Sivert Hamre Mathias Hansen Sindre Nikolai Ingvaldsen Simon Sønstabø Johanssen Malin Tian Knutsen Tuva Knutsen Eva Lillebakken André Salvesen Emil Sjo…

  Se mer »

  Oppstartsgudstjeneste 28.august

  Endelig er vi klare for gudstjeneste og barnekirke igjen! Velkommen søndag kl.11.00 til både store og små.  Fredrik Tybakken innleder ny taleserie for høsten, det blir selvfølgelig også kirkekaffe og god prat etter gudstjenesten. Håper du kommer!   Her kan du lese mer om barnekirken: haugesundmisjonskirke.no/barnekirken

  Se mer »

  Konfirmant 2023?

  Påmeldingen til neste års konfirmantkull har åpnet! Klikk her: Konfirmant: Tentro

  Se mer »